Šalia Nemuno esančiame Panemunės šile sėkmingai praūžė pirmosios didelės ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) varžybos šiame krašte. „OCR Baltic Warriors Race“ renginys pritraukė daugiau nei 450 dalyvių ir visiems padovanojo daug azarto bei teigiamų emocijų.

Sportininkai varžėsi 8 km trasoje su 25 įvairiausiomis kliūtimis. Daugiau nei 100 vaikų savo jėgas išbandė specialiai jiems įrengtoje trasoje su 10 kliūčių.

Vienas varžybų organizatorių Darius Baranauskas sako, kad renginys praėjo net geriau nei tikėjosi.

„Nors tai buvo pirmasis mūsų komandos organizuojamas tokio formato renginys, tačiau visiškai nesijautėme naujokais, greičiausiai dėl to, jog esame sudalyvavę daugybėje OCR varžybų visoje Europoje. Ta patirtis, manome, „atėjo“ su tuo. Oro sąlygos lepino, vieta įspūdinga, turėjome daug susirinkusių dalyvių bei žiūrovų“, – pabrėžė D. Baranauskas.

Jam antrino ir Ekstremaliojo sporto asociacijos prezidentas Dainius Liutkus: „Renginys pranoko mano turėtus lūkesčius, nes susirinko gausus būrys dalyvių, taip pat pavyko išvengti didelių nesklandumų. Pirmas blynas neprisvilo“.

Nors organizatoriai kliūtis įrengti turėjo tik vieną dieną, „OCR Baltic Warriors“ komanda parodė vienybę ir kartu susirinko, kad paruoštų trasą. „Be komandos tai padaryti būtų neįmanoma“, – teigė D. Liutkus.

Ekstremalaus bėgimo kliūtys yra vienas sudėtingiausių rebusų varžybų organizatoriams, nes vienu metu norisi turėti aukšto lygio ir techniškas varžybas, iš kitos – pritraukti kuo daugiau sportuojančių žmonių ir naujokų, todėl kliūtys turi būti įveikiamos daugeliui.

„Sunkiausia buvo neperspausti su kliūčių sudėtingumu. Tikslas buvo padaryti techniškiausias varžybas Lietuvoje, tačiau nepersistengiant, kad ir paprastiems žmonėms, kurių čia buvo didžioji dalis, būtų smagu ir įdomu. Manome, kad tai puikiai pavyko. Nors tikrai buvo nelengva, žmonių veiduose matėme šypsenas. Dar kol kas bandome suprasti lietuvių mentalitetą iššūkiams, ar jų negąsdintų dar sunkesni išbandymai, ar to ką turėjome, jau pakanka“, – svarstė D. Baranauskas.

Organizatoriai džiaugėsi sulaukiantys nemažai gražių ir teigiamų atsiliepimų tiek apie organizacinį darbą, tiek apie kliūtis. Džiugina ir tai, kad jau pirmosios varžybos tapo tarptautinėmis – su lietuviais varžėsi dalyviai iš Estijos, Latvijos bei Nyderlandų.

Dar vienos „OCR Baltic Warriors Race“ varžybose numatomos rugsėjo 30 dieną Klaipėdoje. Tai taip pat bus didžiausias iki šiol vykęs OCR renginys uostamiestyje. Jau yra prasidėjusi nemokama registracija į šį renginį.

„Klaipėdos renginys turėtų būti dar įdomesnis jau vien dėl lokacijos. Jūra, paplūdimys, miškas – ko daugiau gali reikėti. Jau kitą dieną po renginio Kaune pradėjome galvoti, ką keisime Klaipėdoje, kokias naujas kliūtis konstruosime ir kiek jų bus, kokiu gruntu darysime bėgimo trasą ir pan. Minčių daug, bet jau dabar matome, kad Klaipėdos renginys bus dar įspūdingesnis“, – teigė D. Baranauskas.

„OCR Baltic Warriors Race“ varžybos dalinai finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.


0 Comments

Leave a Reply